Выбрать другой номер



В номере:

Студ-line
Факти
Конференції
Конференции
Події
Разное
Спорт
----------------
Web-простiр
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Конференции

Конференція на ГГФ
  
  На геолого-географічному факультеті відбулася студентська наукова конференція, присвячена 142-й річниці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
  Значну зацікавленість у роботі конференції викликали доповіді з тематики фізичної географії і природокористування, ґрунтознавства та географії ґрунтів, географії України. Не тільки доповідачі та їхні керівники зібрались у приміщені кафедри фізичної географії, а й багато студентів та аспірантів ГГФ. Усі вони уважно слухали доповідачів, ставали запитання, брали участь в обговоренні і висували побажання щодо подальшої студентської наукової роботи. Усього було заслухано 15 доповідей, з якими виступали студенти 1-5-х курсів.
  Присутні уважно прослухали доповідь студентки О. Коваленко, яка проаналізувала географічні особливості прояву деградації та спустелювання на території Одеської області. Студентка К. Григор’єва зупинилася на стані водних ресурсів та екологічному стані річок Одеської області. Для Одещини це питання є дуже актуальним, і географи не обходять його увагою.
  Цікавим була визнана доповідь студентки Н. Новікової про оцінку сучасного природного стану берегів Чорного моря в районі Очакова і Лагерної коси. Берегово-морська тематика є традиційною у географів, і студенти активно навчаються аналізувати природокористування на морському березі.
  Важливі питання природоохорони та поліпшення довкілля піднімають у своїх роботах студенти І. Журавльов та Н. Водинчар. Студент 5-го курсу І. Журавльов вивчає природу Чорного моря в районі розташування о. Зміїний та наводить неперевершені докази того, що Зміїний є саме островом. Отже, Україна має незаперечні підстави, щоб мати повновісну екологічну морську зону на Чорному морі. Студентка 5-го курсу Н. Водинчар досліджувала лиман Сасик та його пересип, що докорінно перебудований антропогенним фактором. Цей пересип змінився найбільше, що зараз унеможливлює відновлення протоки між лиманом та морем. Коли таке відновлення все ж таки відбудеться, це завдасть великої шкоди не тільки пересипу, але й самому лиману та морській акваторії. Кількісний аналіз берегових наносів на пляжах між Бережанською протокою та мисом Очаківським зробила студентка Н. Новікова. Це дало можливість отримати кілька рекомендацій про берегозахист на вивченій ділянці морського берегу.
  Великі можливості комп’ютерної техніки в географічних дослідженнях показали студенти, що навчаються за програмою спеціалізації «Комп’ютерні геоінформаційні системи та технології». Зокрема, студент 5-го курсу А. Нечипуренко представив модуль «екологія» бази даних муніципальної геоінформаційної системи малого міста. Ця розробка чекає на втілення в Каховській місцевій раді Херсонської області. Студентка Г. Генова використовувала нові ГІС-розробки для аналізу особливостей біоцентрично-мережевої структури території Ізмаїльського району Одещини. Усі ці роботи виконані для застосування у практиці місцевих районних рад, що вказує на великий попит географічних досліджень.
  Позитивним фактом 63-ї студентської конференції стала участь у ній студентів з інших міст, що було вперше за останні 20 років. Ця традиція відродилася на ГГФ завдяки участі двох студентів. Так, студент 4-го курсу Чорноморського філіалу Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова Олексій Загоскін доповів про результати дослідження (отримані з використанням нової геофізичної техніки) абразійних берегів Західного Криму між мисами Константинівський і Лукулл. Вони допоможуть використовувати природні ресурси, не завдаючи шкоди берегам.
  Студентка Херсонського державного педагогічного університету Тетяна Дорош досліджувала вітрові присухи в лагуні Сиваш. Вона дійшла висновку щодо унікальності осушних ландшафтів і можливості створення заповідника у Східному і Центральному Сиваші. Отже, територія Азово-Сиваського ландшафтного парку може бути розширена за рахунок включення додаткових осередків лагуни Сиваш.
  Як бачимо, тематика наукової конференції є різноманітною. Студенти розробляють як суто практичні, так і суто теоретичні теми з природи України. Порівняно з 2006 роком, студенти кафедри фізичної географії представили на 30 % більше доповідей, що свідчить про більш серйозне ставлення викладачів кафедри до студентської наукової роботи. Беззаперечно, така форма навчання, як наукова робота студента, привчає до самостійності, до більш ефективного набуття досвіду, до набуття практичних навичок майбутніх спеціалістів. Маємо надію, що у надалі студенти факультету будуть мати необхідну техніку, обладнання й устаткування для подальшого розвитку наукової роботи на факультеті.
  
О. М. РОСКОС, аспірант кафедри фізичної
  географії і природокористування ОНУ


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ