Выбрать другой номерВ номере:

Студ-line
Факти
Конференції
Події
Разное
Актуально: студентські ЗМІ України
Спорт
----------------
Web-простiр
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Актуально: студентські ЗМІ України

Перспективи – студентським ЗМІ
  
У Запорізькому національному університеті відбулася перша Міжнародна науково-практична конференція «Студентські мас-медіа в Україні: реалії та перспективи розвитку». Формат конференції істотно відрізнявся від звичайних наукових форумів: для участі у заході було запрошено студентів, аспірантів відділень журналістики вищих навчальних закладів країни та редакції студентських і молодіжних газет країни. Одесу представляли редакція газети «Одеський університет» у обличчі головного редактора А. Р. Гудзенко та відповідального секретаря Георгія Рябого, газета «П’ята пара» кафедри журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова та редактор газети «Економіст» Одеського державного економічного університету.
  
Основна мета зустрічі більше двохсот молодих журналістів та редакторів – взаємний обмін набутим досвідом – реалізувалася під час пленарних та секційних засідань на факультеті журналістики ЗНУ, на засіданнях «Острозького клубу» (ОНУ на ньому представляв Євген Кулаксиз), у кількох журналістських тренінгах та семінарах, організованих IREX-media. Нові знайомства, екскурсії містом, культурні заходи та, звісно, чудовий відпочинок у мальовничому Національному заповіднику «Хортиця» створювали дружню атмосферу, незважаючи на мовні чи регіональні відмінності.
  До речі, географія студентських редакцій охоплювала всі обласні центри України. Так само широко були представлені й типи студентських газет: кафедральні, факультетські, університетські, комерційні та некомерційні, молодіжні видання громадських об’єднань та медіа-холдингів... Усі вони згуртувалися у ході Першої всеукраїнської виставки студентських ЗМІ, де 44 студентські редакції презентували продукти своєї творчої праці.
  «Одеський університет», який видається вже 73 роки, виявився одним з патріархів університетської преси в Україні. Однак навіть таким виданням з величезним досвідом та традиціями було чому навчитися у своїх колег. Наприклад, при Запорізькому національному університеті існує власне студентське радіо, яке мовить на все місто, корпоративне університетське телебачення та прес-центр, що видає газету «Запорізький університет» та студентський журнал «Дзига». За результатами виставки планується видання всеукраїнського каталогу студентських ЗМІ.
  Науково-практична конференція мала й важливе ідеологічне завдання – створення Всеукраїнської асоціації студентських видань, яка має захищати інтереси редакцій студентських ЗМІ, допомагати їм розвиватися та задовольняти інтереси читацької аудиторії, задля чого планується проведення різноманітних семінарів та консультацій. Об’єктивним доказом єднання студентських ЗМІ України стало створення порталу «Campus-media» (campus-media.org.ua), що має на меті публікацію у мережі Інтернет матеріалів всіх українських студентських видань.
  Як повідомила ініціатор конференції Катерина Сіріньок, незабаром планується наступна зустріч редакцій студентських газет України, яка орієнтовно відбудеться у Києві восени цього року.
  
Георгій РЯБИЙ


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ