Выбрать другой номерВ номере:

Студ-line
Факти
Конференції
Події
Разное
Спорт
----------------
Web-простiр
FM-новости
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


FM-новости

7 травня у переддень свята Дня Перемоги на підготовчому відділенні для іноземних громадян відбулася зустріч студентів-іноземців з ветераном Великої Вітчизняної війни генерал-майором Д. Д. Огером. З великою повагою студенти-іноземці слухали розповідь фронтовика про жахливі дні й ночі жорстокої війни. Наприкінці зустрічі зі словами вдячності від імені присутніх до генерала звернулася студентка з Ірану Шокухі Фард Фатиме та вручила йому букет квітів.
11 травня на стадіоні ОНУ відбувся фінал чемпіонату з міні-футболу серед команд студентів-іноземців Підготовчого відділення для іноземних громадян, організований кафедрою фізичного виховання і спорту та деканатом ПВІ. У запеклих змаганнях взяли участь п’ять команд: команда китайських студентів (капітан Го Чень), курдських студентів «Мардін Спорт» (капітан Озайдин Онур), гвінейських студентів (капітан Туре Огюстен), турецьких студентів (капітан Доган Хюсеїн), ліванських студентів (капітан Баальбакі Ахмад). У фінальному матчі між командами курдських та гвінейських студентів (фото 1) перемогу здобули студенти з Африки. На фото 2 – команда переможців та їх вболівальники – декан ПВІ С. С. Федорко і його заступник В. О. Сізов. Головний суддя турніру – А. О. Попічко. Спортивні та творчі свята, які проводяться у ОНУ імені І. І. Мечникова, поєднують студентів різних національностей та віросповідань, стають фактором міжнародної консолідації та примірення, дуже важливого у сучасному світі.
19 травня у гуманітарному корпусі ОНУ імені І. І. Мечникова відбувся День відкритих дверей. Майбутні абітурієнти та їхні батьки, які прийшли на зустріч з вищим керівництвом alma mater, мали змогу отримати відповіді про навчання в університеті від ректора В. А. Сминтини, проректора Запорожченка, деканів факультетів. «Наші студенти – це майбутнє університету, його основна цінність», – зауважив Валентин Андрійович на відкритті свята.
15 червня у головному корпусі університету відбулися «Калустьянівські читання» з нагоди річниці з дня смерті постійного керівника парткому та профкому ОНУ імені І. І. Мечникова, доцента кафедри економічної географії Леона Хачиковича Калустьяна. Вшанувати пам’ять Л. Х. Калустьяна прийшли керівництво університету, колишні колеги, представники армянської діаспори. З нагоди події був виданий спецвипуск газети «Одеський університет» зі спогадами про цю незвичайну людину, яка присвятила рідному вузу більше шістдесяти років життя.
18 червня ректор Валентин Андрійович Сминтина урочисто нагородив учасників та переможців змагань серед іноземних студентів. Кращими у футбольних змаганнях виявилися команди гвінейських, ліванських, турецьких та китайських студентів, у баскетболі – команди Китаю та Лівану. Дипломи за кращу кімнату у гуртожитку отримали гвінейські студенти Діалло Мамаду та Туре Огюстен, переможцем конкурсу художників стала китаянка Чень Юань Сінь. Наприкінці церемонії нагородження юна художниця презентувала ректору свою роботу «Старий китаєць».
Головний редактор всеукраїнського тижневика «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий, Валерій Іванов і один із засновників громадської організації «Хартія-4» Тарас Кузьмук приїхали до Одеси з презентацією нового підручника «Журналістська етика». Вони мали намір зустрітися з майбутніми журналістами, які навчаються на кафедрі журналістики ОНУ, аби поговорити про слабку ланку нашої діяльності – етичний кодекс. Студенти-журналісти отримали змогу почути корисні фахові коментарі вісімнадцяти пунктів кодексу. За висловом Володимира Мостового, помітною є динаміка взаємин одеських журналістів – стає меншим розрив, що виникає внаслідок «дикої, тваринної потреби спаплюжити колег». Утім, продовжують панувати подвійні стандарти щодо кодексу журналістів: теорія живе сама по собі й не втілюється у журналістську практику. Проблема, на думку Тараса Кузьмука, полягає у тому, що журналісти «нового покоління» переконані у неможливості втілення етичних засад у життя.
В. О. СІЗОВ (заступник декана з виховної роботи ПВІ), Олександра СУЗАНСЬКА, Георгій РЯБИЙ


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ