Выбрать другой номер



В номере:

Студ-line
Факти
Конференції
Події
Разное
Спорт
Боксери нашого університету
----------------
Web-простiр
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Боксери нашого університету

Боксери нашого університету – чемпіони

  Цей матеріал потрапив до редакції у кінці травня. А 1 червня завідувача кафедри фізичного виховання і спорту університету доцента, майстра спорту О. Ф. Попічко не стало... Тож, це останнє наше з ним спілкування. І ми вирішили нічого не змінювати і подати цей матеріал у такому вигляді, у якому його бачив і доцент О. Ф. Попічко. Це теж буде шанування і наша пам’ять Олексію Федоровичу...
  
 Чемпіонат вищих навчальних закладів Одеської області відбувся з 19 по 22 квітня 2007 року в м. Одесі. У цих змаганнях взяли участь команди 13 вузів, загальна кількість – 149 учасників, серед яких 90 чоловіків і 59 жінок.
  Наша команда виборола 19 медалей: 7 золотих, 6 срібних і 6 бронзових. Потрібно сказати, що ми здобули не тільки загальнокомандну перемогу. Перемогу у своїх групах окремо отримали і чоловіки і жінки, причому приємно відмітити, що жіноча команда має перевагу у своїх показниках.
  Перерахуємо переможців і призерів по ваговим категоріям. Жінки: 46 кг – Валентина Кричун (філологічний факультет) – 2-ге місце; 48 кг –Тетяна Суворова (філологічний факультет) – 2-ге місце; 50 кг – Альбіна Авдєєва (філологічний факультет) – 2-ге місце; 52 кг –Анастасія Калінюк (економіко-правовий факультет) – 1-ше місце; 52 кг – Тетяна Тофан (економіко-правовий факультет) – 3-тє місце; 54 кг – Олександра Володіна (економіко-правовий факультет) – 3-тє місце; 57 кг – Наталя Кольцова (геолого-географічний факультет) – 3-тє місце; 60 кг – Христина Березова (економіко-правовий факультет) – 2-ге місце; 63 кг –Катерина Мартиненко (факультет романо-германської філології) – 1-ше місце; 66 кг – Наталя Калинюк (економіко-правовий факультет) – 1-ше місце; 70 кг – Світлана Франко (економіко-правовий факультет) – 1-ше місце; 80 кг –Людмила Семко (Інститут математики, економіки та механіки) – 2ге місце. Отже, наші жінки вибороли 19 медалей: 4 золоті, 5 срібних, 3 бронзові.
  Чоловіча команда має такі показники: 51 кг –Дмитро Онуфрієв (геолого-географічний факультет) – 2-ге місце; 54 кг – Віктор Інюшин (геолого-географічний факультет) – 3-тє місце; 60 кг – Олександр Кириченко (геолого-географічний факультет) – 1-ше місце; 64 кг – Олександр Прудкий (економіко-правовий факультет) – 1-ше місце; 75 кг – Ігор Вайнфельд (геолого-географічний факультет) – 3-тє місце; 91 кг – Євген Козлов (економіко-правовий факультет) – 1-ше місце; понад 91 кг – Олександр Паланюк (економіко-правовий факультет) – 3-тє місце.
  Якщо брати по окремих навчальних підрозділах, то картина складається так: у змаганнях найбільше брали участь студенти економіко-правового факультету – 9, з яких 5 осіб стали переможцями у своїх категоріях; далі йдуть студенти геолого-географічного факультету – 5, з яких 1 особа стала переможцем; 3 представники філологічного факультету, 1 представник факультету романо-германської філології, яка стала переможцем; 1 представник інституту математики, економіки та механіки.
  Уже багато років ми маємо добрі показники з цього виду спорту, але результат цих змагань є найкращим за останні роки. Ми не просто премогли: багато дуже добрих команд з інших вузів, які традиційно були тут переможцями, не змогли виграти... Саме тоді, коли починаєш оцінювати результати конкретних змагань, добре розумієш, яка велика, часом не завжди видима робота проводиться взагалі в університеті, на кафедрі фізичної культури і спорту з метою гармонійної підготовки майбутнього фахівця.
  Щоб обговорити це детальніше, ми запросили до редакції проректора професора Є. Л. Стрельцова, завідувача кафедри фізичного виховання і спорту доцента, майстра спорту О. Ф. Попічко і ст. викладача названої кафедри, який відповідає за цей напрямок роботи, майстра спорту А. М. Мустафаєва.
  Проректор Є. Л. Стрельцов: „Вищі навчальні заклади, насамперед відомі і престижні, зокрема і наш університет, не тільки навчають. Вони повинні виконувати у суспільстві дуже важливу функцію – формування гармонійної людини. Багато тут може зроби і спорт. Саме спорт, як засіб, що не тільки робить людей переможцями, а і як можливість подолання своїх слабкостей, формує людину. Коли мій син тільки починав своє життя і коли всі «кохали» східні бойові мистецтва, він десь почув і написав мені таку фразу: «Не победа над противником – конечная цель изучения воинских искусств, но победа над самим собой, преодоление собственных слабостей и недостатков». У нашому університеті не готують майбутніх викладачів фізичної культури, але перед колегами, які працюють на цій кафедрі, постає дуже важливе завдання: реально „створювати” осіб, корисних для нашого суспільства, і вони його добре розуміють”.
  Зав. кафедри О. Ф. Попічко: „Слід сказати, що викладачі кафедри добре розуміють загальнодержавні програмні завдання, які стоять перед нашою кафедрою. Ми добре розуміємо, що здоров’я – це не лише фізична категорія. Дуже важливим є душевний, емоційний стан, а для молодої людини він, мабуть, є найважливішим. Потрібно враховувати, що серед молодих людей, які приходять навчатися до університету, відсоток осіб, які вже склалися як спортсмени, мінімальний. Тому надати основній частині таких молодих людей не лише мінімальний обсяг знань з фізичної культури, а й залучити їх до реальної участі в спортивному житті, до участі в змаганнях – потребує від викладачів нашої кафедри відомих зусиль.
  Насамперед треба враховувати контингент наших студентів, який природно динамічно змінюється, постійно вирішувати, які напрямки фізичної культури повинні розвиватися на кожному конкретному етапі діяльності університету. Наприклад, сьогодні основні зусилля необхідно зосередити на великому тенісі, а завтра на футболі, а ще пізніше на баскетболі тощо. Тут також є складники, які необхідно враховувати, наприклад, матеріальні умови: які умови для відповідного виду спорту має університет – футбольне поле, спортзал, тенісні корти, – а для розвитку яких потрібно орендувати приміщення або басейн тощо. Але найголовніше, на мою думку, це забезпечення цього навчально-виховного процесу якісним викладацьким складом. Я вважаю, що саме в спорті це видно найбільш чітко: чи в змозі людина не тільки формально провести, умовно кажучи, фізичну зарядку зі студентами, а відібрати молодих людей до більш ретельного заняття спортом, „підказати”, з урахуванням можливостей саме цієї людини, який від спорту для нього найкращий.
  За останні роки кафедрі вдалося досягти вагомих позитивних результатів у підготовці спортсменів у різних видах спорту. Серед командних видів спорту, наприклад, у футболі: на змаганнях серед вузів Одеси ми стали переможцями серед чоловіків у минулому році; також по волейболу традиційному і пляжному, жіночому футзалу, настільному тенісу, а в цьому році, як вже вказувалось, ми стали переможцями відразу у трьох змаганнях з боксу серед вузів нашого міста: виграли загальнокомандні змагання, змагання серед жінок і змагання серед чоловіків.
  В індивідуальних видах спорту в 2006 році наші студенти стали призерами на чемпіонаті світу з тай-боксу (Є. Козлов), призерами на чемпіонаті Європи з настольного тенісу (Г. Ферладанська), чемпіонами України з боксу (Є.Кірпенко) та настольного тенісу (Г. Ферладанська). Семеро наших студентів стали призерами різних чемпіонатів України. Загалом у минулому році було підготовлено зі студентів університету: майстра спорту міжнародного класу – 1, майстрів спорту – 3, виконали 1-й розряд – 74 студенти, 2-й та 3-й розряди – 960 студентів. Уже маємо добрі результати і в цьому році, які ми підрахуємо до кінця навчального року. Спорт живе!
  Згадайте тільки свято „Європейський День Сусідства”, яке проводилось у студмістечку та на нашому стадіоні 29 травня. Були проведені дійсно масові змагання серед наших студентів з футболу, волейболу, шахів, гирьового спорту тощо. Багато в організації цих змагань зробили викладачі нашої кафедри. Усі переможці та призери отримали нагороди.
  Окремої уваги заслуговує бокс. Дійсно, протягом останніх років, відтоді, як куратором цього виду спорту став А. М. Мустафаєв, ситуація значно покращилась. Я думаю, що ми поступово, через особисті перемоги наших боксерів на різних змаганнях, отримали цю дуже значну перемогу на першості вузів Одеської області. Але краще про це розповість Азер Махмудович.
  Ст. викладач-тренер А. М. Мустафаєв: "Дійсно, в останні роки все більше і більше молодих людей, підкреслюю: не тільки хлопців, а й дівчат, бажають займатися традиційним боксом. Причому, на мою думку, тут не йдеться про моду, яка 10-15 років назад виникла стосовно східних видів бойових мистецтв. Ні, мова йде про те, чи є в цій людині, нехай на первісному рівні, бажання та можливості подолання складнощів, які виникають у її житті. Причому в боксі."

Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ