Выбрать другой номерВ номере:

Студ-line
Факти
Конференції
Події
Разное
Спорт
----------------
Web-простiр
Вітаєм з ювілеєм Н.О.Побєду
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Вітаєм з ювілеєм Н.О.Побєду

Вітання з ювілеєм

  Колектив кафедри соціології Інституту соціальних наук щиро вітає відомого українського соціолога, професора, доктора філософських наук, почесного члена Соціологічної асоціації України Неллі Олександрівну Побєду з ювілеєм.
  За фахом Неллі Олександрівна – журналіст. Вона закінчила факультет журналістики Уральського університету в 1963 році та починала свою кар’єру як журналіст. Але з переїздом до Кишиневу починається її наукова кар’єра в Академії наук Молдови. З соціологією її життя пов’язалося з утворенням у 1969 році соціологічного підрозділу у відділенні філософії та права АН Молдови, де вона працювала на різних посадах до 1990 р.
  Одеський період життя професора Н. О. Побєди починається з 1991 р., коли вона стала першим завідувачем кафедри соціології Інституту політології та соціального управління, а з 1992 р. до 2004 р. була завідувачем кафедри соціології Одеського державного університету імені І. І. Мечникова. Завдяки її науковому авторитету, організаційним зусиллям та співпраці з відомими представниками південноукраїнської школи соціологів професорами І. М. Поповою та Е. А. Гансовою в Одеському регіоні вперше почала здійснюватися професійна соціологічна освіта.
  Професор Н. О. Побєда посідає провідні позиції в організації соціологічних досліджень у південному регіоні України, пов’язаних з розробкою фундаментальних проблем соціокультурної трансформації українського суспільства, що обумовлюються переходом до ринкової економіки та розвитком демократії в країні. Н. О. Побєда брала активну участь у міжнародних наукових проектах, присвячених різним аспектам соціального життя, зокрема проблемам російськомовних груп населення у Молдові та в Україні. Нею були досліджені актуальні проблеми розвитку житлово-комунальної сфери та питної води в Одесі, проблеми реабілітації засуджених жінок та хронічно хворих дітей, проблеми впливу діяльності телерадіокомпаній на суспільство та багато інших сучасних проблем регіону. Вона є автором шести індивідуальних монографій, зокрема: «Подолання соціально-культурних відмінностей» (1985), «Духовні потреби і реальна поведінка» (1990), навчального посібника «Соціологія культури», співавтором 12 колективних монографій, зокрема «Молодіжна субкультура», більше 100 статей у провідних українських та іноземних виданнях.
  Під керівництвом професора Н. О. Побєди були захищені докторські та кандидатські дисертації. Протягом останнього десятиріччя Неллі Олександрівна забезпечує якісну підготовку студентів з теоретичних проблем загальної соціології та з авторського курсу «соціологія культури». Яскрава особистість, талановита людина, потужний організатор науки та освіти, вона сприяє професійному формуванню понад тисячі молодих соціологів, що навчалися та навчаються в ОНУ ім. І. І.Мечникова.
  
З побажаннями здоров’я, творчих успіхів, талановитих учнів та бадьорості, колектив кафедри соціології Інституту соціальних наук ОНУ


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ