Выбрать другой номер



В номере:

Студ-line
Факти
Конференції
конференціі
Міжнародні зв’язки
Разное
Спорт
Литстудия
Арт-проект с Лизою Коваль
Наука XXI века
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


конференціі

Мікробіологи України спілкуються

  На кафедрі мікробіології і вірусології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за підтримки Товариства мікробіологів України ім. С. М. Виноградського 11-12 травня відбулася науково-практична конференція «Проблеми викладання мікробіології і  вірусології та підготовки мікробіологів в умовах переходу до кредитно-модульної системи». До Одеси приїхали викладачі вищих навчальних закладів з усіх куточків України. Були представники з 12 класичних та аграрних університетів. У роботі конференції брали участь проректор ОНУ ім. І. І. Мечникова О. В. Запорожченко та голова методичної комісії біологічного факультету ОНУ доцент Т. В. Гладкій.

  Мета конференції: обмін досвідом з проблеми впровадження кредитно-модульної системи в навчальний процес.

З привітанням до учасників конференції звернувся проректор ОНУ ім. І. І. Мечникова, завідувач кафедри мікробіології і вірусології, доктор біологічних наук, професор Володимир Олексійович Іваниця. Він запропонував усім присутнім поділитися досвідом, напрацюваннями у викладанні мікробіології і вірусології у зв’язку з впровадженням кредитно-модульної системи у навчальний процес. Професор В. О. Іваниця висвітлив питання навчальних планів, змісту підготовки фахівців з курсу мікробіології та програми із загального курсу мікробіології та спеціальних дисциплін, тематики та методичних підходів до проведення лабораторних занять із загального та спеціального практикумів у Одеському національному університеті. Доповідач підкреслив, що зміст підготовки фахівців в ОНУ полягає у поєднанні фундаментальної (молекулярно-біологічні основи мікробіології і вірусології), поглибленої практичної, мовної (поглиблене вивчення англійської мови) та комп’ютерної підготовки (курс біоінформатики, комп’ютерна графіка, програмування). Практичну підготовку студенти проходять у провідних наукових та практичних лабораторіях України. Розпочата підготовка фахівців з біотехнології.

  Предметом обговорення конференції було впровадження рейтингової системи оцінювання знань та умінь студентів із загальної мікробіології, вірусології та спеціальних дисциплін.

  Активно обговорюючи проблему забезпечення підручниками, навчальними посібниками та методичними рекомендаціями для проведення лабораторних занять, учасники конференції підкреслили, що сьогодні втрачена ланка між видавництвами та споживачами навчальної та наукової літератури.

На конференції автори провели презентацію підручників та посібників з курсів мікробіології, вірусології, імунології.


Матеріал підготували

Н. Г. Юргелайтіс,

ТВБурлака




English  in  touch  with  Biology

and Microbiology

  25 квітня на біологічному факультеті пройшла чергова наукова конференція студентів «English in touch with Biology and Microbiology», яку з ініціативи доцента Луїзи Болеславівни Котлярової і за підтримки викладачів кафедри іноземних мов природничих факультетів вже третій рік проводять студенти й аспіранти біологічного факультету.

  Доповіді, запитання доповідачам, організаційні моменти, навіть спілкування у кулуарах — усе відбувалося виключно англійською мовою. Конференція відкрилася незвичайно — учасники заспівали гімн студентського братства — Gaudeamus! Мабуть, з цієї причини в залі встановилася дружня і доброзичлива робоча атмосфера, яка відчувалася до останнього моменту.

На трьох традиційних секціях («Biology», «Practical Microbiology» і «Medical Microbiology») в цьому році було представлено 11 усних та 13 стендових доповідей.

  Засідання вів студент третього курсу Георгій Антонович, що не тільки відмінно навчається і блискуче володіє англійською мовою, але вивчає ще французьку й італійську.

  Якість доповідей (наукову та лінгвістичну) оцінювало компетентне журі, до якого увійшли проректор з питань науки, технології та впрова­дження розробок, завідувач кафедри мікробіології і вірусології, професор В. О. Іваниця, завідувач кафедри іноземних мов природничих факультетів доцент Н. В. Петлюченко, заступник декана біологічного факультету доцент О. К. Фурман, доценти Л. Б. Котлярова, Т. В. Васильєва, Т. В. Гудзенко, М. М. Панченко, Г. В. Ямборко, асистент І. В. Фабіанська.

  Після усних доповідей всі перейшли до стендових, а потім учасників конференції запросили на невеличку перерву на каву до гостинної кафедри мікробіології. В аудиторії № 82 відбулося закриття конференції й оголошення результатів. Особливе захоплення викликала у журі доповідь студентки п’ятого курсу Жанни Сергеєвої, яка була нагороджена дипломом «The best in profession». А студентку третього курсу Карину Радкевич було нагороджено за відмінне володіння англійською дипломом «The best in language». Також були відмічені роботи Єлизавети Майданюк (5-й курс), Галини Чоботар (2-й курс) та Катерини Сургучової (5-й курс).

  Найактивнішими в обговоренні доповідей були студент третього курсу Гео­ргій Сліщук та аспірант кафедри ботаніки Володимир Немерцалов. Відмічена була також робота організаційного комітету, до якого ввійшли студенти 1-3-х курсів: Ганна Михайлова, Олена Горшкова, Ольга Іваницька, Микола Чабан, Олександр Савко та Сергій Білоіваненко. Останній отримав у подарунок білий халат професора Іваниці. Інші учасники й організатори конференції були нагороджені цінними призами і подарунками.

  Одним з пунктів резолюції конференції було розширення її меж: вже у наступному році організатори планують запросити гостей з інших вузів України, а через рік — з Європи.

В. Н.

 

 

 



Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ