Выбрать другой номерВ номере:

Студ-line
Факти
Міжнародні зв’язки
Події
Разное
Литстудия
Практика
Портрет
----------------
Рецензия
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Рецензия

«Журналіст» – для тих, кому подобається міркувати
Самвидав розширює традиційну медіа-сферу. Доказом того є кількість одеських студентсько-молодіжних друкованих та інтернет-видань, яка останнім часом зростає у геометричній прогресії. На жаль, кожна друга студентська газета, що претендує на статус «самвидаву», є рекламним виданням або друкується за волею високого керівництва. Справжній же самвидав, як його характеризує київський теоретик Петро Мамчич, є тимчасовим дзеркалом особистості. Тому великою втіхою для медіа-фанів ОНУ імені І. І. Мечникова стала поява газети «Журналіст».
Це видання засновано ініціативною групою студентів-третьокурсників кафедри журналістики на чолі з Олександрою Сузанською. До постійного авторського складу газети належать поети: Марта Баранова, Анастасія Подройко, молода письменниця Ганна Костенко, журналіст та дизайнер Ірина Любушкіна. Особлива верстка, невибагливість назви, обсягу та формату (шість сторінок А5) приємно контрастує з філософсько-ліричним наповненням газети.
Вочевидь з двох функцій сучасного самвидаву: соціально-політичної критики та творчого самовираження, головред «Журналіста» обрала другу, і це вигідно винесло видання поза традиційну систему студентських газет, які час від часу таки присвячують свої шпальти соціальним негараздам. На сторінках «Журналіста» читач зустріне нариси, притчі, вірші, оповідання, анекдоти. Тексти з думкою, але без вербальних надлишків та моралізаторської мети. Концепція видання, за словами Олександри Сузанської, полягає у тому, що газета мріє бути постійною, розумною, світлою, доброю, приязною, та просто... бути.
Проте, за законами шкідливості, хороших текстів не буває багато. За рік існування «Журналіст» вийшов у світ тричі, при цьому тільки останній випуск було розповсюджено накладом у півсотні примірників. Сподіваємося, що газета для «тих, кому подобається міркувати», не згине.
Єгор САМУСЕНКО


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ