Выбрать другой номер



В номере:

Студ-line
Факти
Міжнародні зв’язки
Події
FM-новости
Разное
Литстудия
Практика
Портрет
----------------
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


FM-новости

Дні відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів ОНУ імені І. І. Мечникова відбулися у березні-квітні на ГГФ, хімічному, філософському, економіко-правовому факультетах, ІСН та ІМЕМ ОНУ імені І. І. Мечникова. Майбутні випускники шкіл дізналися про специфіку навчання на кожному з факультетів від деканів та професорів Одеського університету, мали можливість поспілкуватися з кращими вихованцями найбільшого вищого навчального закладу на півдні України.


«Випадки захворювання туберкульозом у вищих навчальних закладах міста не перевищують середньостатистичних показників», – проінформувала членів ректорату завідувач кафедри медичних знань та БЖД І. В. Іванова. З метою попередження та профілактики інфекційних захворювань ректорат ухвалив документ про необхідність контролю за станом здоров’я усіх, хто мешкає у гуртожитках, організацією профілактичної роботи та системного медогляду всіх студентів та співробітників.
14 березня викладачі та студенти філологічного факультету влаштували конкурс читців віршів Т. Г. Шевченка, присвячений черговій річниці народження та смерті Кобзаря. У читаннях взяли участь більше тридцяти студентів переважно першого та другого курсів українського відділення. Студенти торкалися всіх галузей життя та творчості Шевченка, віддзеркалені у його віршах, розглянули постать Кобзаря у контексті його зв’язків з іншими митцями української культури. Під завісу конкурсу пролунали пісні Тараса Григоровича у виконанні майбутніх україністів. Почесне журі вирішило розділити перше місце між Вірою Кохановською, Аліною Фурман, Юлією Волошиною. Переможці отримали кращі подарунки – книги, а всі інші учасники, насамперед ведучі та співаки, були нагороджені особливими відзнаками факультету. 24 березня на філологічному факультеті ОНУ імені І. І. Мечникова пройшов День відкритих дверей. Майбутні абітурієнти мали змогу дізнатися про особливості вступу та навчання на одному з найстаріших факультетів університету безпосередньо від декана – професора Є. М. Черноіваненка, завідувачів кафедр та викладачів. Було відзначено, що у професорсько-викладацькому складі університету працює єдиний у Південному регіоні член-кореспондент НАН України професор Ю. А. Карпенко. На сьогодні філологічний факультет навчає студентів на восьми кафедрах за шістьма спеціальностями, що є другим за кількістю показником в університеті. Студентка IV курсу філологічного факультету спеціальності видавнича справа та редагування Ірина Кокота виборола третє місце на Всеукраїнській олімпіаді з видавничої справи та редагування у Львові. Щиро вітаємо! Студентка III курсу філологічного факультету спеціальності журналістика Аліса Каролі отримала призове місце за доповідь у секції «Пресова журналістика в контексті Болонського процесу» на Всеукраїнській студентській конференції «Журналістська практика в контексті Болонського процесу», яка проходила з 28 по 30 березня у Києві.
13 квітня студенти гуманітарного корпусу ОНУ імені І. І. Мечникова зустрілися з популярним українським письменником Юрієм Андруховичем. Турне автора містами України присвячено презентації його нового автобіографічного роману «Таємниця», надрукованого у видавництві «Фоліо».
А наш біологічний факультет готується прийняти гостей з Києва, Львова, Харкова, Сімферополя, Запоріжжя, Дніпропетровська, Донецька, Вінниці та Одеси... Власне, останні є не гостями, а гостинними хазяївами. Річ у тім, що 16-19 квітня на базі біологічного факультету нашої alma mater пройде республіканська олімпіада з біології серед студентів класичних та педагогічних вузів. Успіху олімпіадникам! На тому ж таки біологічному факультеті в деяких студентів свято: вони отримали іменну стипендію з фонду імені братів Кличків. Це студенти третього курсу спеціальності мікробіологія А. Венгер, С. Сушкевич та С. Узунов, а також спеціальності біологія Г. Чоботар та С. Шалаєв. Студент біологічного факультету Олексій Лешишак став стипендіатом Президента України. Трохи раніше святкували інші студенти – вони отримали стипендію імені В. Пінчука. Це дівчата-мікробіологи з четвертого курсу О. Лозова та М. Толпіна, а також біологи: М. Немерцалова з четвертого курсу та М. Синиця з п’ятого. Вітаємо стипендіатів!
ІСН
вітає студентку III курсу Ніну Андерсон, яка навчається за спеціальністю міжнародні відносини з отриманням стипендії братів Кличків.
Міжнародна математична конференція: «Сучасний аналіз та його додатки», присвячена сторіччю з дня народження видатного математика М. Г. Крейна, пройшла з 9 по 14 квітня на базі ІМЕМ та кафедри теоретичної фізики ОНУ імені І. І. Мечникова. 205 учасників з 28 країн виступали з доповідями, присвяченими актуальним проблемам функціонального аналізу та механіки. Учені впевнені у тому, що цьогорічний одеський форум, який відбувся на батьківщині видатного вченого, слугуватиме стимулом для розвитку наукової думки у галузі сучасного аналізу. Студент ІМЕМ Сергій Задорожний пройшов до фінального туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який зараз відбувається у Донецьку.

А пропагандисти з фізичного факультету продовжують свою постійну «культпросвітдіяльність» – цикл лекцій з фізики для учнів старших класів. 2 березня була проведена лекція з демонстраціями з теми «Електрика та магнетизм». 13 квітня буде проведена наступна лекція – з теми «Оптика». Ці лекції проходять у Великій фізичній аудиторії, проводить їх доцент В. Я. Гоцульський. 13 березня в рамках тої ж профорієнтації була проведена зустріч з учнями 10-11 класів Херсонського обласного ліцею. 6 квітня слухачі лекторію з фізики та астрономії знайомились з темою «Сучасні методи запису інформації». Лекцію читав доцент В. І. Солошенко. Сподіваємось, ці слухачі найближчими роками поповнять ряди студентів ОНУ. 26-30 березня у Києві пройшла перша всеукраїнська олімпіада з астрономії та астрофізики. Троє одеситів з ОНУ отримали почесні нагороди. В. Бреус з другого курсу посів друге місце. А М. Брітавський з другого курсу та Д. Лавренюк з першого курсу – третє. Молодці!


ЕПФ. Доктор юридичних наук професор Євген Львович Стрельцов був призначений експертом Експертної ради ВАК України. Бажаємо успіхів та продуктивної роботи!


13 квітня о 13.00 розпочався День факультету романо-германської філології. Безстрашні дослідники іноземних мов весело та з розмахом відсвяткували свій черговий День народження. На кафедрі теорії та практики перекладу РГФ було видано збірник наукових статей викладачів та студентів-перекладачів.
Збірник „Історія хімічного факультету”, присвячений 140-річчю університету, побачив світ на хімфаці ОНУ імені І. І. Мечникова. Видання розповідає про історію, структурні підрозділи та здобутки хімічного факультету. Книга вийшла за редакцією та зі вступним словом декана хімічного факультету професора В. В. Менчука. 12 квітня відбулося урочисте засідання Вченої ради хімічного факультету, присвячене сторіччю з дня народження колишнього декана факультету, завідувача кафедри аналітичної хімії професора О. О. Морозова. На засіданні була присутня його донька, співробітник Фізико-хімічного інституту імені Богатського. Хімічний факультет вітає своїх студентів – стипендіатів братів Кличків: студентів ІV курсу Олександра Бушуєва та Ірину Доровських.

Зробимо навколишній світ краще!

Під таким лозунгом проходить студентська доброчинна акція: «Молодь за майбутнє!» у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Мета акції – допомогти дітям-сиротам та інвалідам. Організатори – окремі студенти університету. Допомогу реалізують студенти університету, даруючи речі, іграшки та гроші. Після завершення акції планується перевести студентську ініціативну групу у статус постійної і продовжити надання допомоги дитячим будинкам міста та області шляхом організації свят, проведення відкритих занять та уроків тощо. Було б добре розповсюдити цю ідею і в інших вищих навчальних закладах України. За більш детальною інформацією звертайтесь: координатор ініціативної групи Христина Вороновська 8-050-303-21-10, e-mail: neomolodej@gmail.com, neostudent@bk.ru

Георгій РЯБИЙ, Денис ДАВИДОВ



Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ