Выбрать другой номерВ номере:

Международные связки
События
Наука XXI века
Стажировка
Назначения
Встреча выпускников
Молодежь и политика
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Молодежь и политика

Молодь у політиці

  5 жовтня у приміщенні Всесвітнього клубу одеситів був проведений круглий стіл на тему «Діяльність місцевих рад в умовах конституційної реформи». Організатор проекту – ГО «Молодіжна альтернатива».
  На зустрічі (а це дійство справді більше нагадувало зустріч старих друзів, аніж якесь офіційне зібрання) обговорювалися найрізноманітніші питання: від нової системи виборів до розпродажу одеських земель. Причому це були не прості бідкання та констатації фактів. Разом з постановкою проблем учасники заходу висували пропозиції щодо їх вирішення.
  Так, наприклад, встановили, що депутати міської ради після виборів геть втратили будь-яку активність і ніяких практичних результатів їх засідань ми не бачимо. І навіть не чуємо – хоча, за законодавством України, депутат має регулярно подавати звіт про виконану роботу. Тоді виникло питання: а як цьому можна запобігти? Адже до наступних виборів ми ніяк не можемо вплинути на наших обранців. Відповідь знайшли швидко: потрібно затвердити у законодавстві право народу на відкликання депутатів. Адже сказав хтось мудрий: «Влада повинна боятися свого народу, як і народ – влади».
  Також була обговорена проблема кризи виробництва і промисловості в Одесі та області. Причину встановили – недалекоглядність управління цими промисловими об’єктами та їх постійна приватизація та переприватизація. Вихід із ситуації, на думку учасників круглого столу, – повернення крупних підприємств у державну власність.
  І це було не пліткування домогосподарок у перерві між серіалами – думки і пропозиції були кваліфіковані, адже були присутні не тільки студенти ОНУ ім. Мечникова, а й депутат міськради Олег Фоломєєв, і представники ЗМІ, і стажери від одного з проектів ГО «Молодіжна альтернатива». Ці стажери набиралися через профком університету і протягом 5 місяців (з 1 травня до 1 жовтня) проходили практику в органах місцевого самоврядування у різних містах України. З п’яти одеситів, що брали участь у цій програмі, четверо – студентки нашого ОНУ Ольга Лозова, Олена Сайковська, Марта Панчева й Анна Мальцева.
  Студенти пропонували радикальні рішення, ставили гострі питання, стажери й представник міськради охолоджували їх, наближуючи до реальності, відповідали на питання та пояснювали деякі складні моменти.
  Хоча це все теорія. Адже легко сказати «змінюємо законодавство» чи «реприватизуємо підприємства», а от здійснити це на практиці… Та не будемо опускати руки. До речі, ця проблема – проблема апатичності, безвільності і байдужості народу до політики (мовляв, «а що я можу?») – теж була піднята. І ось тут з методами вирішення виникли складнощі. Як зробити так, щоб люди розуміли: не можна бути байдужим до власного «завтра»? Пропонувалися якісь піар-проекти на зразок «Якщо не ти – то хто?», різноманітні акції… Та, може, ми самі, нарешті, відкриємо очі?
  
Денис ДАВИДОВ


Інформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ