Выбрать другой номерВ номере:

Память
Символ Одеського університету
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Символ Одеського університету

Символ Одеського університету

  Хочу відразу уточнити: не лише діяльність Леона Хачиковича багато важила для старшого покоління співробітників Одеського університету, а він сам – самобутня, доброзичлива людина, свідомий громадянин, громадський діяч, завжди уважний до інших, який вмів вислуховувати i знайти слово втіхи i поради.
  I це не нaбip епітетів до його постаті – ніякими гіперболами не можна перебільшити значення Леона Хачиковича для університету загалом i кожного його співробітника. Так, справді кожного.
  Протягом багатьох років він залишався живим символом Одеського університету, фігурою знаковою i водночас доступною всім у кращому розумінні цього слова – з ним можна було поговорити на будь-яку тему, порадитися у справах навчальних i особистих. У його звертанні «як справи?» ніколи не було цікавості заради цікавості – даром зацікавленого спілкування Леон Хачикович був щасливо наділений від природи.
  Він завжди був яскравою публічною людиною, активною, безкомпромісною, мудрою. Його запальні промови i виступи виражали дух колективу, тому нерідко підтримувалися схвальними оплесками.
  Дивно, але зараз навіть важко пригадати якийсь особливий, показовий для нього вчинок: Леон Хачикович завжди залишався людиною передбачуваною i цільною – одним словом, неповторним Леоном Калустьяном.
  Про воєнні роки, життя університету в евакуаціі Леон Хачикович згадував, але коли хотів наголосити на тому, що завжди i скрізь Одеський університет залишався університетом із славними добрими традиціями.
  Залишився в памяті Леон Хачикович людиною яскравою з явно вираженим південним темпераментом, жвавий, з гострим i уважним поглядом, від якого, здавалося, нічого не залишиться непоміченим. Худорлявий, дуже жвавий, але не метушливий, з міцним потиском руки. Чутливий до людської нещирості, з тонким гумором, умів влучно i дотепно оцінити будь-яку ситуацію. I на посаді секретаря парткому, i голови парткому Леон Хачикович завжди жив інтересами університету i дбав про його співробітників як ніхто інший.
  Одеський університет багато чим зобов’язаний долі i характеру Леона Хачиковича, а Леон Хачикович був щасливий причетністю до долі університету. Ми всі маємо дякувати долі, що подарувала його нам.
  
Н. М. ШЛЯХОВА,
 зав.кафедри теорії літератури
і компаративістики


Інформаційний портал.
© 2004—2008 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ