Выбрать другой номерВ номере:

Студ-line
Факти
Сторінками ОУ
Разное
Спорт
Литстудия
Пам’ять
Конференції
Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді
Події
FM-новости
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді

Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді

  Саме таку назву отримала ініціатива, яка розпочалася в травні 2006 р. в Національному університеті Острозька академія. Вона має автора в особі головного редактора щоденної всеукраїнської газети «День» – Лариси Івшиної. Але коріння ідеї тягнуться з Одеси (березень 2006 р.), коли Ларисі Олексіївні під час презентації книг з «Бібліотеки “Дня”» в Одеській державній науковій бібліотеці ім. М. Горького мною було поставлене питання, пов’язане з національною ідеєю України. Вона відповіла, що національна ідея формується тоді, коли люди краще пізнають одне одного, зустрічаються, спілкуються, й запропонувала мені зібрати своїх друзів і відвідати Острозьку академію через два місяці. Так розпочалася історія «Острозького клубу».
  16-17 березня 2006 р. на викладацько-студентській конференції «Дні науки» в Острозькій академії команду Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова представляли студенти-політологи з Інституту соціальних наук – І. Капсамун, Ю. Федькив, Е. Кулаксиз, А. Милюкова, Бєлінський, О. Бурлака, М. Завгороднюк. На конференції також були присутні студенти-політологи з Національного університету Києво-Могилянська академія. Після круглого столу, де були присутні ректор Острозької академії І. Пасічник, головний редактор газети «День» Л. Івшина, Голова Комітету Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Р. Лубківський, поет І. Павлюк, а також після виступів на засіданні секції політології, про одеську групу відгукнулися як про дуже підготовлену команду.
  Ця перша зустріч студентів з різних вузів, з різних регіонів України почала руйнувати ті міфи, які склалися про нашу абсолютну неоднаковість. Більшість студентів з Одеси взагалі вперше побували в Західній Україні. Вони були глибоко вражені духовною атмосферою міста Острог, який просто дихає повітрям історії, тож ніколи не забудуть цю подорож. Власне Острозька академія є одним з культурних осередків України, де з давніх часів навчалися такі видатні постаті української історії, як К. Острозький, М. Смотрицький, П. Сагайдачний, І. Федорович (Федоров), І. Борецький та інші. І саме тут Лариса Івшина зробила студентам пропозицію організувати Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді.
  Cтудент Острозької академії Віталій Лебедюк висловився так: «Острозька академія започаткувала так званий Острозький клуб, а політологи з Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова зробили цей проект життєздатним».
  Зовсім нещодавно (22-24 січня 2007 р.) знову в Острозькій академії відбулася третя зустріч учасників Острозького клубу. Вона була присвячена Дню соборності України. До вже знайомих між собою молодих людей приєдналися запрошені студенти з Донецького національного університету та Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Протягом трьох днів учасники мали змогу зустрітися з ініціатором та незмінним куратором Острозького клубу Ларисою Івшиною, головою наглядової ради Національного університету Острозька академія, відомим політиком та громадським діячем Миколою Жулинським та успішним українським бізнесменом Михайлом Косинським. Пізніше – відкриття фотовиставки газети «День» в Острозькій академії, проведення семінару на тему «Як перетворити українську різноманітність у соціальний капітал», екскурсії та, звичайно, неформальне спілкування.
  Щодо проблематики семінару – слід зауважити, що соціального капіталу в Україні не буде доти, доки не буде спроб об’єднати людський капітал. До речі, від національної єдності прямо залежить і цивілізаційний вибір України, про який ішлося на круглому столі в Одесі. Проблема полягає в тому, що в українському суспільстві ще за радянських часів було зруйновано горизонтальні зв’язки між людьми і навіть сьогодні люди просто не хочуть слухати одне одного. Формування взаємної довіри неможливе без спілкування між громадянами країни, і це лише один з кроків до їх об’єднання. А такі зустрічі в рамках Острозького клубу можна назвати закладеним фундаментом до порозуміння.
  Тож, Острозький клуб вільного інтелектуального спілкування молоді, заснований лише півроку тому, набирає обертів. Він передбачає зустрічі студентів-політологів з усіх регіонів України, обговорення ними болючих соціально-політичних та історичних питань. Знаючи позиції одне одного, переживши та усвідомивши погляди своїх ровесників з іншої частини України, студенти поступово стиратимуть кордони між регіонами – і в такий спосіб вирішуватимуть одну з головних проблем сучасного українського суспільства. Сьогодні Острозький клуб об’єднує студентів шести вузів: Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Національного університету Острозька академія, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Національного університету Києво-Могилянська академія, Донецького національного університету, Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Наступну зустріч Острозького клубу планується провести у квітні-березні цього року.

Іван Капсамун,
студент відділення політології ІСН ОНУІнформаційний портал.
© 2004—2007 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ