Выбрать другой номер



В номере:

Студ-line
Факти
Сторінками ОУ
Разное
Спорт
Литстудия
Пам’ять
Конференції
Події
Події
FM-новости
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Події

Праздник – каждые три дня

  Ежегодная встреча ректора В. А. Смынтыны с представителями самодеятельных коллективов ОНУ состоялась 27 декабря.
  Ректора встретили с песней, она-то и задала тон предстоящей беседе, прошедшей в теплой и дружественной атмосфере. Среди наиболее значимых достижений университетских талантов в прошедшем году был отмечен выигрыш четырех гран-при на Всеукраинском фестивале студенческой самодеятельности в Киеве. В присутствии СМИ Валентин Андреевич предложил присвоить известному далеко за пределами Украины ансамблю «Автограф» звание Народного коллектива. Это позволит ансамблю подняться на более высокий представительный уровень деятельности.
  Молодые артисты, в свою очередь, одобрили предложение ректора о проведении серии весенних баллов для абитуриентов в районных центрах Одесской области. Эта акция еще раз подтвердит высокое значение Одесского университета как центра развития культуры и искусства. Согласно последним сводкам, за 2006 год в ОНУ прошло более 120 мероприятий с участием представителей художественной самодеятельности: итак, считайте, праздник у нас – каждые три дня.
  Среди других исполнителей, отважившихся выступить прямо на встрече с ректором, следует выделить студента филфака Сергея Остапенко – чемпиона Украины и финалиста чемпионата мира по степу. Выступление обладателя «Золотой набойки» вызвало гром аплодисментов.
  Как и положено, в канун Нового года все присутствующие на круглом столе получили подарки – ценные сувениры от ОНУ.

Антон КУДИНОВ


ЮВІЛЕЙ ВЧЕНОГО



  Одеський університет з давніх часів збирав до своїх лав видатних вчених, які своєю багатолітньою працею вплинули на розвиток та становлення сучасної наукової картини свту. Один з них – професор Гаврило Іванович Танфільєв.
  Г. І. Танфільєв народився 22 лютого 1857 року у місті Ревелі (Таллінн). У 1876 році він вступив на відділення математичних наук фізико-математичного факультету Петербурзького університету, з якого через три роки перевівся на перший курс природничого відділення, яке завершив у 1884 р.
  У грудні 1904 року Г. І. Танфільєва було обрано за конкурсом ординарним професором географії та завідувачем кафедри географії Новоросійського університету. В Одесі у 1912 році Г. І. Танфільєв захистив докторську дисертацію «Пределы лесов в полярной России по исследованию в тундре тиманских самоедов». За рік до того він був обраний президентом Новоросійського товариства природознавців.
  У 1921-1928 рр. Г. І. Танфільєв керував кафедрою географії та геології Одеського інституту народної освіти, читав лекції студентам, керував аспірантами. Його учнями були видатні вчені-біологи: професори Г. А. Боровіков і Г. Й. Потапенко, академік А. М. Криштофович. Одночасно він керував кафедрою ґрунтознавства у сільськогосподарському інституті.
  За життя Г. І. Танфільєв оприлюднив 126 наукових творів (монографії, статті, доповіді, рецензії, наукові переклади). Був нагороджений золотою медаллю Всесвітньої виставки в Парижі (1900), Великою золотою медаллю Російського географічного товариства (1926), обраний почесним членом Одеського, Московського, Ленінградського, Харківського, Томського товариств дослідників природи, його ім’ям названо один з островів Малої Курильської гряди.
  У цьому році наукова спільнота в особі Президента Українського ботанічного товариства академіка НАНУ К. М. Ситника звернулася до керівництва ОНУ з проханням вшанувати спільними науковими заходами пам'ять цього визначного вченого і педагога.

Т. В. Васильєва
доцент кафедри ботаніки



«Обережно: торгівля людьми!»

  Сьогодні з телевізійних екранів нерідко лунає вислів «торгівля людьми». Підрахунки ООН свідчать, що жертвами цього кримінального бізнесу щорічно стають близька 4 мільйонів осіб. Торгівці використовують людей для жебракування, репродуктивного шлюбу, важкої фізичної праці, трансплантації органів, а також з метою сексуальної експлуатації. На жаль, упродовж останнього десятиліття Україна є однією з головних європейських постачальниць живого товару. До цього призводить тяжке матеріальне становище наших громадян. Не маючи гарно оплачуваної роботи вдома, люди, насамперед, молодь, прагнуть знайти її за кордоном. Такий спосіб заробітку досить часто спадає на думку і студентам.
  Щоб застерегти їх від хибного кроку, підвищити правову культуру, студентське самоврядування ОНУ співробітничає з багатьма організаціями та закладами, зокрема з Міжнародною організацією з міграції та Всеукраїнською громадською організацією «Співдружність студентів-християн». З 2006 року представники Міжнародної організації з міграції приїздили до університету і готували тренерів для профілактичної роботи з протидії торгівлі людьми. 25 жовтня у рамках проекту відбувся черговий показ навчального фільму «Станція призначення – життя», який регулярно демонструється з березня 2006 р. Присутні на перегляді викладачі і студенти назвали проблему торгівлі людьми дуже актуальною і водночас мало висвітленою.
  На жаль, не всі підрозділи університету брали активну участь в інформуванні учасників навчально-виховного процесу про цей проект. Сподіваємось на співпрацю у майбутньому.


З повагою, М. І. РЯБЕНКО,
голова ради студентського самоврядування ОНУ ім. І. І. Мечникова



Інформаційний портал.
© 2004—2008 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ