бесплатный план

Розміщення інформації на офіційному сайті університету

Порядок розміщення інформації регулюється Концепцією web-ресурсів університету. Метою цієї статті є пропозиція протоколу, який має усунути виникаючі питання стосовно процедури подачі інформації. На відміну від Концепції, ця стаття не є офіційним документом – це приватна ініціатива.

Збір інформації

Перш за все необхідно зібрати інформацію по підрозділу, згідно з критеріями, які зазначені у Додатку 1 Концепції. Для зручності нижче приведені ці критерії.

Обов’язкова інформація по підрозділу Університету

 1. Повна та скорочена назва підрозділу.
 2. Поштова адреса підрозділу, електронна адреса.
 3. Керівник підрозділу (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь, контактний телефон, електронна адреса, фотографія).
 4. Заступник керівника, якщо є (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь, контактний телефон, електронна адреса).
 5. Секретар, якщо є (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь, контактний телефон, електронна адреса).
 6. Список співробітників підрозділу (прізвище, ім’я, по-батькові, посада, науковий ступінь, групова фотографія співробітників).
 7. Спеціалізація підрозділу.
 8. Історія підрозділу.
 9. Зв’язки з міжнародними та вітчизняними організаціями.
 10. Інформація для потенційних партнерів підрозділу.
 11. Факультети (інститути) повинні надавати додаткову інформацію згідно з Пунктом 2.
 12. Кафедри повинні надавати додаткову інформацію згідно з Пунктом 3.
 13. Наукові лабораторії повинні надавати додаткову інформацію згідно з Пунктом 4.

Додаткова інформація по факультету (інституту)

 1. Спеціальності, які готує факультет (інститут), та їх ступені.
 2. Список кафедр (відділень) (прізвище, ім’я, по-батькові, науковий ступінь завідуючого кафедрою (відділенням), контактний телефон).
 3. Наукова діяльність.
 4. Культурні заходи.
 5. Інформація для абітурієнтів.

Додаткова інформація по кафедрі

 1. Курси, які викладає кафедра.
 2. Наукові роботи співробітників кафедри.
 3. Інформація для абітурієнтів.

Додаткова інформація по лабораторії

 1. Наукові напрямки діяльності.
 2. Наукові розробки.
 3. Прикладні аспекти діяльності.
 4. Фотогалерея, яка висвітлює діяльність лабораторії.

Оформлення інформації

Після того, як інформація була зібрана, її необхідно оформити у належному вигляді. Оформлення інформації здійснюється згідно з правилами, які приведенні у Концепції. Правил не багато, але їх виконання є не тільки необхідною нормою Концепції, але и значно прискорює розміщення Вашої інформації.

Правила оформлення

 1. Основний текст: шрифт Arial, розмір 14.
 2. При використанні матеріалів періодичних видань необхідно вказати прізвище, ініціали автора статті; її назву; найменування видання; рік видання; номер сторінки.
 3. При посиланні на книгу вказуються прізвище і ініціали; назва книги; місто, де видана; рік; сторінка. Для колективних монографій і збірок статей вказується редактор (відповідальний редактор, редакційна колегія), а для збірок статей вказується також перші три автори.
 4. При оформленні посилання на матеріали з мережі Internet слід дотримуватись таких же вимог, як і при оформленні бібліографії друкарських робіт, обов’язково вказуючи повну адресу матеріалу в Internet, включаючи назву сайту і дату опублікування матеріалу.
 5. Розділи повинні мати порядкову нумерацію в межах всього тексту і позначатися арабськими цифрами, без крапки в кінці.
 6. Текст повинен бути відформатованим на тестові блоки за своїм змістом, блоки відокремлюються один від одного порожнім рядком.
 7. Заголовки розділів не можуть бути вказані тільки у верхньому або нижньому регістрі.
 8. Не допускається подача тексту тільки у верхньому або нижньому регістрі, окрім випадків, коли цього вимагають правила граматики мови або особливі вимоги.
 9. Текст не повинен містити ілюстрацій та файлів, усі графічні зображення та файли повинні бути замінені на текстові посилання, які мають наступний формат: [FILE_назва файлу]. Назва файлу, повинна співпадати з вказаною у Заяві.
 10. Список літератури оформлюється як нумерований список.
 11. Різні мовні версії інформації повинні бути окремими файлами.
 12. Курсив – слід замінити на відповідні дані.

Не дивлячись на те, що більшість сучасних текстових редакторів дозволяє розміщення зображень безпосередньо у тексті, цього робити не потрібно. Враховуючи особливості web-документів це не тільки зайва робота, а ще й додаткова робота для коректора, бо йому доведеться вилучати ці зображення із документів, що займає додатковий час. При виборі назви файлу потрібно використовувати виключно: букви латинського алфавіту, цифри та символ підкреслення.

Надання інформації

Зібравши та належним чином оформивши інформацію, необхідно доставити її у відділ комп’ютерної техніки. Це робиться у два етапи.

Перший етап

Необхідно створити папку, назвати її «ONU site-назва підрозділу-дата(рік.місяць.день)» та покласти туди файл документу та файли графічних зображень (якщо є). Потім потрібно створити з цієї папки архів «.zip» чи «.rar». Нижче приведений ролик, який демонструе створення «.zip» архіву в операційній системі «Windows XP»

Другий етап

Створений архів необхідно відправити електронною поштою за наступною адресою: webmaster@onu.edu.ua. Тема листа дублює ім’я папки, з якої був зроблений архів, сам архів висилається додатком до листа. У тілі письма можна вказати свої коментарі, стосовно наданої інформації, але можна и залишити його пустим. Нижче приведена демонстрація відправки такого листа, використовуючи університетську почтову систему.

Третій етап

Після того, як інформація була відправлена на електрону адресу, необхідно підтвердити її у паперовому вигляді. Паперова версія інформації необхідна для документального підтвердження змісту інформації та особи відправника. Порядок складання паперової версії дуже простий: потрібно роздрукувати відправлений документ (графічні зображення друкувати непотрібно) та заповнити заяву. Роздрукована версія додається до заяви та відноситься черговому у відділ комп’ютерної техніки (Дворянська 2, кабінет 42). Після отримання паперової версії, інформація розміщується протягом семи робочих днів.Украiнська версiя |
ПОШУК ПО САЙТУ
ПОШТА


Допомога
САЙТИ ОНУ
ПОГОДА В ОДЕСІ
Яндекс.Погода