бесплатный план

FTP

Внутрішній файловий архів обсягом 1.2Тб


FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів у мережі. FTP використовується як основний протокол для доступу до великих архівів файлів.
Обсяг нашого файлового архіву - більше 1.2Тб
Ознайомитися зі змістом FTP-сервера можна скориставшись будь-яким ftp-клієнтом, зайти на: ftp://ftp.onu.edu.ua/

Протокол FTP - це протокол передачі даних. Він призначений для передачі файлів з віддаленого комп'ютера на локальний, і навпаки. Крім того, за допомогою FTP можна працювати зі своїми файлами на віддаленого комп'ютері (перейменовувати, створювати каталоги, видаляти...). На практиці навички роботи з FTP Вам знадобляться у двох основних випадках: якщо Ви захочете скачати файл (програму, відновлення антивірусної бази, текстовий архів) з одного з мільйонів існуючих FTP-серверів; при розміщенні в мережі Інтернет розробленого Вами сайту (переважна більшість хостинг-провайдерів передбачають можливість закачування сайту по FTP).


Адміністратори FTP-серверів намагаються називати папки (і файли) так, щоб було зрозуміло, що в них перебуває. Має сенс скачати й вивчити один з таких файлів, відключившись від Інтернету - і цим Ви заощадите собі багато часу. У викачуванні файлу теж немає нічого складного, наприклад клацніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть "Копіювати", потім - правою кнопкою в тому місці, куди Ви хочете його помістити, вибираєте "Вставити".

Як бачите, робота з файлами по FTP нітрохи не складніше роботи з файлами на звичайному комп'ютері, відмінність тільки в часі виконання операцій. Однак, у силу внутрішніх особливостей, робота засобами Wіndows займає трохи більш довгий час, ніж робота за допомогою призначених для цього програм. Такою програмою може виступати який-небудь із файлових менеджерів, більшість із них можуть працювати з файлами через FTP. Як приклад  розглянемо FAR Manager.

У цій програмі передбачена спеціальна панель для зберігання інформації про з'єднання з FTP-серверами. Для того, щоб перейти на неї, натисніть Alt+F1 (ліва панель) або Alt+F2 і виберіть "FTP". Якщо ні Ви, ні хто-небудь інший не використовували цю панель раніше, вона буде порожня. Для створення нового з'єднання зробіть цю панель активної (перемістіть туди курсор клавішою "Tab") і натисніть "Shіft+F4". У першому рядку  вікна, що відкрилося, напишіть (без лапок) "ftp://ftp.onu.edu.ua " і натисніть " Save ". На панелі, з'явиться напис "ftp://ftp.onu.edu.ua  ". Тепер у будь-який момент (попередньо з'єднавшись із Інтернетом) Ви зможете підвести курсор до цього напису й нажати "Enter". Процес з'єднання із сервером буде відображатися в сірих інформаційних віконцях. Подальша робота нічим, крім часу виконання операцій, не відрізняється від роботи з файлами на Вашому комп'ютері.

Існують і програми, що спеціалізуються тільки на роботі з файлами по протоколу FTP. Одна з таких програм - CuteFTP. Уявляючи собі логікуі роботи із протоколом FTP і читаючи документацію до програми, Ви легко розберетеся в її використанні.Украiнська версiя |
ПОШУК ПО САЙТУ
ПОШТА


Допомога
САЙТИ ОНУ
ПОГОДА В ОДЕСІ
Яндекс.Погода