бесплатный план

Загальноуніверситетська мережа

Загальуніверситетська Іntranet-сеть, що поєднує більшість підрозділів ОНУ

Переглянути схему локальної мережі ОНУ  (відкриється в новому вікні)

Комп'ютерний парк Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова становить більше 1000 ІBM-сумісних комп'ютерів. Більше половини з них (понад 600) підключені до університетської комп'ютерної мережі, що поєднує в єдиний інформаційний простір більше 16 факультетських і кафедральних локальних комп'ютерних мереж, розташованих в 9 корпусах університетського кампуса. Будь-який комп'ютер мережі має доступ в Інтернет і вже більше 200 співробітників університету користуються послугами поштового сервера університету.

Початок побудови локальної мережі університету було покладено в 2003 році, і вже до кінця 2004 року 5 корпусів університету були з'єднані з центральним вузлом мережі за допомогою різних технологій. На даний момент до мережі підключені також всі деканати, ректорат, адмінкорпус і наукова бібліотека університету. Наша мережа є унікальною в м. Одеса. При побудові ЛОМ університету були використані такі технології, як Gіgabіt Ethernet, Radіo Ethernet, волоконно-оптичні й VDSL з'єднання. Максимальне віддалення об'єктів у мережі становить більше 8 км. Загальна довжина Fast Ethernet й Gіgabіt Ethernet кабелів перевищує 15 км. Магістральні напрями мережі виконані за Gіgabіt Ethernet технологією з використанням сучасних керованих маршрутизаторів і комутаторів, переважно Allіed Telesyn. Крім цього в процесі керування локальною мережею беруть участь 11 серверних підстанцій (шлюзів) під керуванням Unіx-систем.

У цей час локальна мережа ОНУ продовжує активно розвиватися. Для того, щоб створити додаткову точку підключення (провести мережу до кафедри, факультету) варто направити в ВКТ ОНУ таку заявку.

Для здійснення підключення комп'ютера до локальної мережі ОНУ (у випадку, коли вже є розетка) необхідно оформити наступну заявку.

Згідно "Правил експлуатації інформаційних систем університету" параметри настроювань, політики безпеки й усе, що стосується використання локальної мережі ОНУ визначає головний системний адміністратор ОНУ (відділ комп'ютерної техніки).Украiнська версiя |
ПОШУК ПО САЙТУ
ПОШТА


Допомога
САЙТИ ОНУ
ПОГОДА В ОДЕСІ
Яндекс.Погода