Выбрать другой номерВ номере:

Мир університету
Інтерв'ю з ректором
Правила прийому
Особа
FM-новини
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


Спецвыпуск (2040) май 2007

БІЛЬШІСТЬ ВИПУСКНИКІВ ОНУ ОТРИМУЮТЬ ДИПЛОМИ ВЖЕ ПРАЦЕВЛАШТОВАНИМИ...

Рік заснування – 1865. Навчальний заклад IV рівня акредитації. Ліцензія АБ №298760.

   Сто сорок два роки виповнилось Одеському національному університету ім.І.І.Мечникова. Розвиток вітчизняної культури і науки тісно пов’язаний з одним із найстаріших вищих навчальних закладів України. Починаючи з середини XIX століття, тут готували наукову й інтелектуальну еліту – більше 130 тисяч випускників ОНУ уславили своїми досягненнями країну, місто і alma-mater.
   Отримавши естафету від славетних попередників – вчених, серед яких лауреати Нобелівської премії, Президенти академії наук, сьогоднішні професори і викладачі університету ведуть активну наукову діяльність. Дослідження проводяться щорічно з 150 тем. Результати наукових праць використовуються при розв’язанні практичних державних і регіональних проблем. В 2006 році згідно до рейтингу Міністерство освіти та науки ОНУ ім. І.І.Мечникова визнан найкращим класичним університетом країни.
   Поєднання класичних традицій з сучасними технологіями освіти дозволяє студентам університету – а їх більше 20 тисяч – вважати диплом однієї з 44 спеціальностей університету справжньою „путівкою в життя”. Більшість випускників ОНУ отримують дипломи вже працевлаштованими... Багато роботодавців знаходять майбутніх співробітників ще в студентських аудиторіях – бо саме студенти ОНУ є переможцями престижних українських і міжнародних інтелектуальних змагань.
   Співробітництво за 140 договорами з ВНЗ різних країн, виконання різноманітних міжнародних наукових проектів, свідчить про інтеграцію ОНУ у світовий освітній простір. Член Європейської і Всесвітньої асоціації університетів, Одеський національний посідає чільне місце у рейтингу кращих ВНЗ світу.
   Внесок університету ім. І. І. Мечникова в духовний розвиток суспільства відзначений багатьма нагородами, серед яких Міжнародний приз „Європейська якість”, призи рейтингу „Золота фортуна” та інші. Видатний вчений, автор більше 300 наукових робіт, засновник наукової лабораторії сенсорної електроніки і технології, Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем, ректор Валентин Сминтина відзначає, що нагороди ОНУ підтверджують визнання університету як одного з лідерів національної освіти і свідчать про значущість української вищої школи для світового співтовариства.
   Форми навчання: денна, заочна; бюджетна та на контрактній основі.
   Професорсько-викладацький склад ОНУ ім.І.І.Мечникова нараховує 3100 співробітників, з них 179 – доктори наук, професори, 732 – кандидати наук, доценти, зокрема 57 – академіки, член-кореспонденти НАН України та галузевих академій, заслужені діячі науки, лауреати Державних та інших премій.
   Матеріально-технічна база - 8 корпусів, 5 з яких є архітектурними пам’ятками, 100 лабораторій, комп’ютерні класи. До послуг іногородніх студентів університет надає 8 гуртожитків, загальною прощею 40,5 тис. м2, база відпочинку „Чорноморка”. Наукова бібліотека – одна з найстаріших і найбільших в Україні. Заснована у 1817 році, бібліотека має фонд близько 4 млн примірників, серед яких унікальні старовинні видання XV-XVII ст. – 5 інкунабул, 139 палеотипів, зокрема надрукованих у I ст. книгодрукування (XV ст.), та близько 9000 рідкісних і цінних книг.
   В університеті працює центр культурі та дозвілля, колективи якого широко відомі в Україні та за кордоном:
   – народний колектив України – хорова капела ОНУ (керівник – заслужений діяч мистецтв України, професор Аліса Серебрі);
   – ансамбль народного танцю „Автограф” (керівник – Людмила Борщенко);
   – музичний колектив „Фолк-ленд” (керівник – Юлія Лук’яненко);
   – при центрі успішно працюють творчі об’єднання „Коло”, „Стихія”, „Просвітницький клуб”, інші творчі колективи та окремі виконавці вокального жанру. Ці колективи – учасники багатьох міжнародних фестивалів і концертів. Нещодавно вони взяли участь у V Слов’янському фестивалі у Парижі і стали його лауреатами;
   – Брейн-клубом ОНУ керує збірна команда, яка є абсолютним чемпіоном СНД 2000-2001 років, чемпіоном України 2001 року;
Телефон центру: 68-10-23.
   У вільний час можні відвідати музеї – палеонтологічний, петрографо-мінералогічний, зоологічний, кожен з яких є по-своєму унікальним, а палеонтологічний музей входить до 10 найкращих музеїв світу. Незабутні враження залишить відвідування ботанічного саду – одного с найстаріших ті найвідоміших в Україні центру по збереженню світової флори.
   
Приймальна комісія: 65968, м. Одеса, Французький бульвар 24/26, тел. 8 (0482) 68-12-84


Інформаційний портал.
© 2004—2008 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ