Выбрать другой номерВ номере:

Конференції
Литстудия
Сторінка розваг
Свято
Ювілей
Лірика
Турнир
Пам’ять
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13


№10 (2035) грудень 2006

«Щастя та здоров’я!»


  Новий рік для університету – особливе свято. Це час, протягом якого робляться основні висновки щодо досягнень та успіхів співробітників університету. Саме про це сьогодні наша розмова з ректором ОНУ імені І. І. Мечникова акалеміком Валентином Андрійовичем Сминтиною.
 
– Які звершення та події у 2006 році можна визначити як визначальні для історії ОНУ імені І. І. Мечникова?
 
- Трапилося багато знакових подій. Вперше в історії нашого навчального закладу Одеський університет було визнано кращим класичним університетом України. Це трапилося у лютому 2006 року. Це визначальна, історична подія. На минулому тижні Міністерство освіти та науки оголосило інший рейтинг, згідно з яким у розділі «наукова діяльність» наш університет посів друге місце після Харківського національного університету імені Карабіна. Це теж серйозний результат, яким ми можемо пишатися. Вперше за історії незалежної України професора ОНУ імені І. І. Мечникова О. Ю. Карпенка було обрано членом-кореспондентом Національної академії наук. Окрім того можна послатися на проведення XIII Всесвітньої математичної олімпіади на базі нашого університету, за результатами якої декілька наших студентів стали володарями дипломів першого, другого та третього ступеню. Наші творчі колективи цього року отримали високі місця на конкурсах української художньої самодіяльності, та фестивалі «Студентська весна»...
  – Чи з’явилися на небосхилі університету нові зірки?
  – Наші студенти цього року отримали 82 перемоги на конкурсах і студентських олімпіадах. Двоє викладачів стали заслуженими працівниками освіти і науки України. Наш університет працював вельми результативно. Доказом цього є те, що вчора ми на професорських зборах привітали шість нових професорів, ще шестеро захистили докторські десертації, тридцять два наших викладача захистили кандидатські десертації. Університет має потужний потенціал. Так з двохсот премій фонду Віктора Пінчука тринадцять вже належать студентам нашого університету. Це свідчить про інтелектуально вагомий внесок наших студентів у діяльність суспільства.
  – Які новорічні та різдвіяні традиції існують в університеті?
  – Так склалося, що протягом останніх десяти років склалася ціла система традиції. У нас є усталена традиція проведення професорських зборів перед Новим роком. Інша добра традиція – проведення балу випускників шкіл – набула значення загальнообласної та відображається на культурному житті на півдні України. Склалася традиція новорічної зустрічі ректора з кращими представниками студентського колективу: спортсменами, представниками художньої самодіяльності, відмінниками у навчанні та молодими науковцями. Окрім того, на кожному факультеті з року в рік зберігаються власні традиції.
  – Які ще святкові традиції ви бажали б ввести в університеті?
 
– Я не великий прихильник модернізації. Скоріше, слід зберігати класичні традиції, які фактично сприяють тому, що наш університет займає все міцніші позиції в ієрархії університетів України та Європи. Доказом тому є факт, що на базі нашого університету вперше в Україні відбулося виїздне засідання Наглядової ради Болонської хартії університетів, в якій брали участь двадцять ректорів з університетів Європи. На мою думку, краща сучасність – це добре виважана класичність.
  – Які надії, мрії, сподівання ви покладаєте на наступний 2007 рік?
 
– Моя головна надія і визначальна мрія – щоб кожен із членів нашого студентського, викладацького колективу у наступному 2007 році був здоровим і щасливим.

Георгій РЯБИЙІнформаційний портал.
© 2004—2008 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ВКТ